Obnova Klíčovských tůní

30.09.2014 00:40

Začátkem letošního září jsme se s Patrony potoků (Koalicí pro řeky) pustili do obnovy tůní pro obojživelníky na Klíčově. Vydařilo se nám pěkné počasí a velice příjemné prostředí nám nabídnul sad uvnitř Prahy. Za klidem a na čistý vzduch se zdaleka nemusí jezdit za Prahu, což můžeme přičíst větší rozloze zeleně.

Naším cílem bylo vyhloubení několika tůní na podporu obojživelníků. Chceme také upozornit na námět pro realizaci protierozních a drobných protipovodňových opatření v krajině. Obce se nezřídka soustřeďují na zametání ulic nezaměstnanými a na neustálé sekání svých trávníků. Proto jsme jednali s ministryní práce Michaelou Marksovou-Tominovou a obrátili se k ní s výzvou zvážení rozšíření možností programu péče o veřejná prostranství. Hloubení tůní je jednou z takových možností.

Akce se zúčastnil Ondřej Miffek, který je obvodním předsedou ČSSD Praha 9 a také obvodním lídrem do zastupitelstva pražského magistrátu (na 20. místě magistrátní kandidátky ČSSD). Práce se nebojí :-)